HomeŚniadanie Naleśniki bananowe (nisko-węglowodanowe)

Naleśniki bananowe (nisko-węglowodanowe)

Comments : 2 Posted in : Śniadanie on by : Maya Tags: ,

Jump to recipe

Zaczęło się od tego, że mój syn opowiadał mi o przepysznych naleśnikach bananowych, które jego najlepszy przyjaciel przynosił do szkoły na drugie śniadanie. I którym się dzielił. Zaczęłam więc kombinować z dodawaniem bananów do gęstego ciasta naleśnikowego i wtedy mój (zupełnie nieświadomy tego co się dzieje w kuchni) wyjaśnił mi, że banany dodaje się zamiast mleka! Hmm, szukałam dalej i odkryłam, że można zrobić pyszne naleśniki z samych bananów i jajek. Żadnego mleka! Żadnej mąki! Bezglutenowe i prawie bez węglowodanów!

I do tego super proste do przygotowania. 3 składniki: banany, jajka i olej do smażenia. 2 minuty na przygotowanie ciasta i 10 na usmażenie całości. Serio!

Wiele razy nacięłam się na przepisy bez węglowodanów, ale tym razem byłam pozytywnie zaskoczona. W dodatku naleśniki są naturalnie słodkie od bananów, wiec nie dodajemy cukru. I są pycha!

Dodaj do ciasta ½ łyżeczki cynamonu i/lub ½ łyżeczki wanilii, żeby dodać naleśnikom więcej smaku.

Jeśli nie unikasz węglowodanów, dodaj do ciasta łyżkę maki kukurydzianej, dzięki temu naleśniki nie będą takie cieniutkie.

Jeśli unikasz węglowodanów, a chcesz żeby naleśniki były grubsze, smaż je w okrąglej, metalowej foremce do ciastek. Nie zapomnij nasmarować jej od środka olejem zanim zaczniesz wlewać ciasto do środka. Po usmażeniu jednej strony naleśnika, usuń foremkę i przewróć go na drugą stronę.

2s COMMENTS

2 thoughts

  • kasiahiller
    November 10, 2015 at 2:53 pm

    Krzyś je uwielbia – robiłam już kolejny raz. Tak się je szybko robi, że u nas weszły do dań śniadaniowych 🙂

    • November 11, 2015 at 10:20 pm

      Ja nie jestem taka dzielna żeby je robić na siadanie. Tym bardziej że musiałabym chyba zrobić porcję z 4 bananów, zanim towarzystwo by powiedziało że ma dosyć :-). Obawiam się że nie zdążyliby na autobus!

Leave a Reply